Sök böcker
Här kan du söka dig fram till bra böcker. Klicka sen på en bok för
att läsa mer om den!
Sökning efter: Bengt Eriksson
225 träffar
|
Titel |
Författare |
År |
Språk |
| 121 |
Svenska sång- och rockpoeter 2, Barbro Hörberg, Pugh Rogefeldt, Bernt Staf, Mikael Wiehe, Maria Lindström, Joakim Thåström, Olle Ljungström, Mauro Scocco, Thomas Öberg, The Latin Kings, Joakim Berg, Christina Kjellsson
|
Joel Eriksson Bengt Eriksson
|
2006 |
Svenska |
| 122-123 |
Konstruktionselement
(flera utgåvor)
|
Bengt Eriksson
|
1972 |
Svenska |
| 124 |
How long, baby how long will this coronashit be going on ?
|
Bengt Eriksson
|
2020 |
Svenska |
| 125 |
Invandrad musik, Studieplan
|
Birgitta Olsson Bengt Eriksson
|
1982 |
Svenska |
| 126 |
Nyttoverkstan - visionen - ideologin - verksamheten : en utvärdering
|
Bengt Eriksson
|
cop. 1988 |
Svenska |
| 127 |
Ψάπφω
|
Bengt Eriksson Sapfo
|
2020 |
Svenska |
| 128 |
Veckorna går fort men dagarna långsamt - Coronablues #12 & 35
|
Bengt Eriksson
|
2020 |
Svenska |
| 129 |
Nicolina Teresia - en svindlande historia
|
Bengt Eriksson
|
2009 |
Svenska |
| 130 |
Strömmen som födde en stad
|
Sven Strömberg Bengt Eriksson
|
2015 |
Svenska |
| 131 |
Finn Sandegren - viltforskaren, jägaren och äventyraren från Eskilstuna
|
Bengt Eriksson
|
2017 |
Svenska |
| 132 |
Ny noir - 13 hårdkokta deckarförfattare
|
Bengt Eriksson
|
cop. 2009 |
Svenska |
| 133 |
Sapfo på nytt
|
Bengt Eriksson Sapfo
|
2020 |
Svenska |
| 134 |
Skånes rockhistoria 1957-1977
|
Magnus Gertten Bengt Eriksson
|
1989 |
Svenska |
| 135 |
Deckarhyllan - från Hans Alfredson till Margaret Yorke
|
Bengt Eriksson
|
1995 |
Svenska |
| 136 |
Stjärnnatten Musiktryck - julmusikal : för kör, solister, recitatör och kompgrupp
|
Nomie Eriksson Bengt Eriksson
|
1986 |
Svenska |
| 137 |
Inifrån U 137 - min egen berättelse
|
Bengt Eriksson Marina Kulčinskaja Vasilij Besedin, översättare
|
2009 |
Svenska |
| 138 |
Stalingrad - andra världskrigets vändpunkt
|
Bengt Eriksson Michail Barjatinskij, översättare
|
2010 |
Svenska |
| 139 |
Arkitektur i Sovjetunionen 1917-1987 - Soviet architecture 1917-1987
|
Arkitekturmuseet Roger Tanner Bengt Eriksson Severi Blomstedt Natal'ja Eneeva Irina Čepkunova Claes Caldenby, översättare
|
1989 |
|
| 140 |
Ambassadör i folkhemmet
|
Bengt Eriksson Boris Dmitrievič Pankin, översättare
|
cop. 2004 |
Svenska |
Förra sidan
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nästa sida
Sökningen görs direkt i Kungl. bibliotekets
söktjänst libris. Libris katalog innehåller
närmare 7 miljoner titlar från ca 170 bibliotek i Sverige och biblioteken
samarbetar om att hålla katalogen uppdaterad. Utan libris skulle inte en
tjänst som Boktraven vara möjlig.