Sök böcker
Här kan du söka dig fram till bra böcker. Klicka sen på en bok för
att läsa mer om den!
Sökning efter: Pernilla Magnusson
24 träffar
|
Titel |
Författare |
År |
Språk |
| 1 |
Inventering av skyddsprinciper mot tryckverkande fordonsminor - användarrapport
|
Totalförsvarets forskningsinstitut (FOI) Pernilla Magnusson
|
2005 |
Svenska |
| 2 |
Generisk flygbas - version 1.0
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Mats Hartmann Johan Gustafsson Pernilla Magnusson
|
2015 |
Svenska |
| 3 |
Värdering vapen och skydd, verkan, sårbarhet och risk - sammanfattning av verksamheten under 2011
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2011 |
Svenska |
| 4 |
Metodik för värdering av vapenprestanda
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Mats Hartmann MajBritt Hansson Pernilla Magnusson
|
2009 |
Svenska |
| 5 |
Integrated survivability - inledande litteraturstudie
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Mats Hartmann Pernilla Magnusson
|
2014 |
Engelska |
| 6 |
Metodik för verkansvärdering - sammanfattande slutrapport för åren 2008-2010
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2010 |
Svenska |
| 7 |
Verkan av enskild granat - metodbeskrivning för verkansvärdering av spränggranatprestanda mot enstaka målobjekt
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2011 |
Svenska |
| 8 |
Handbok verkansvärdering - arbetsutgåva 2014
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Johan Gustafsson Mats Hartmann Pernilla Magnusson
|
2014 |
Svenska |
| 9 |
Handbok verkansvärdering - arbetsutgåva 2016
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Rolf Jarlås Johan Gidholm Mats Hartmann Pernilla Magnusson
|
2016 |
Svenska |
| 10 |
Diktomat - ord och mat utmed vägen
|
Birger Sjöberg Pernilla Magnusson Birger Sjöberg
|
2026 |
Svenska |
| 11 |
Metodik för sårbarhetsvärdering av camper
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Mats Hartmann Pernilla Magnusson
|
2008 |
Svenska |
| 12 |
Indentering - en metod för att rangordna pansarkeramer?
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Peter Skoglund Patrik Lundberg Pernilla Magnusson
|
2005 |
Svenska |
| 13 |
Keramiska material med extrema skyddsegenskaper
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Patrik Lundberg
|
2005 |
Svenska |
| 14 |
Underlag för verkanssimuleringar indirekt eld
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2011 |
Svenska |
| 15 |
Eldrörserosion och beläggning av eldrör - en litteraturstudie - underlagsrapport
|
Pernilla Magnusson
|
2002 |
Svenska |
| 16 |
Värdering vapen och skydd, verkan, sårbarhet och risk - sammanfattande projektredovisning 2016
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2016 |
Svenska |
| 17 |
Värdering vapen och skydd, verkan, sårbarhet och risk - sammanfattande projektredovisning 2014
|
Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2014 |
Svenska |
| 18 |
Värdering vapen och skydd, verkan, sårbarhet och risk 2013 - sammanfattande projektredovisning
|
Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2013 |
Svenska |
| 19 |
Värdering vapen och skydd, verkan, sårbarhet och risk - sammanfattning av verksamheten under 2012
|
Pernilla Magnusson Mats Hartmann
|
2012 |
Svenska |
| 20 |
Förberedelser anskaffning av nytt eldhandvapen - sammanfattande årsrapport 2016
|
Totalförsvarets forskningsinstitut Pernilla Magnusson
|
2016 |
Svenska |
1
2
Nästa sida
Sökningen görs direkt i Kungl. bibliotekets
söktjänst libris. Libris katalog innehåller
närmare 7 miljoner titlar från ca 170 bibliotek i Sverige och biblioteken
samarbetar om att hålla katalogen uppdaterad. Utan libris skulle inte en
tjänst som Boktraven vara möjlig.